GençBiŞenlik Hakkında

İlk GençBiŞenlik 29 Mayıs 2015
İkincisi 30 Ekim 2016
Üçüncüsü 21 Ekim 2017
Dördüncüsü 4 Mayıs 2019
Beşincisi ise 26 Ekim 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

İstanbul’un ilk ve tek gençlik festivali GençBiŞenlik!

İstanbul’un en köklü liselerinden 60’ın üzerinde öğrencinin planlama ve yönetim dahil tüm aşamalarında görev aldığı Genç Bi Şenlik’te, birbirinden güzel sahne performanslarının yanı sıra; sosyal sorumluluk, kültür, sanat ve spor faaliyetleri de bulunmaktadır.

Şenliğimiz ayrıca, 21 yaş üstünün katılamadığı ilk ve öncü etkinlik olma özelliğini taşımaktadır.

Lise Öğrenci Birlikleri’nin planlama ve yönetim dahil tüm aşamalarında yer aldığı interaktif bir etkinliktir.

Vizyonumuz

Müziğin ritmini sosyal sorumluluk projeleriyle birleştirmek, gençlere sosyalleşebilecekleri ve yeteneklerini geliştirebilecekleri organizasyonlar düzenlemek, kulaklarındaki yıldızları sahnelerde görme fırsatı vermek ve hayallerindeki etkinlikleri gerçekleştirme olanağı tanıyacak ekip ruhunu ve çalışma bilincini aşılamak.

Misyonumuz

Gençlerin okul sonrası vakitlerini sosyal sorumluluk ve sanat projelerine ayırmalarına imkan sağlamak. Komitenin ve adaylarının gençlerle birlikte gençlere okul döneminin yorgunluğu atabilecekleri etkinlikler ve konserler düzenlemek ve gençlere yapılacak etkinliklerle organizasyon, iletişim, satış ve pazarlama deneyimi katmak.

Detaylar

 • Toplam 11 Liseden 8.000 Öğrenci Katıldı.
 • Liseler arası müzik yarışması yapıldı, tüm gün süren yarışmada alanında uzman jürimiz görev aldı yarışmanın birincisi GençBiŞenlik sahnesinde performansını sergiledi ve single yapma imkanı kazandı.

Sahne alan sanatçı ve Gruplar: Athena, Gripin, Yüzyüzeyken Konuşuruz ve Can Gox

Videolar

Detaylar

 • Toplam 16 Liseden 13.500 Öğrenci katıldı.
 • Genç Bi Şenlik’16 birbirinden önemli isimleri ağırlarken; sosyal sorumluluk projesi, oyun aktiviteleri, oyuncu ve fenomen söyleşileri ile temposu hiç düşmeyen bir etkinlik oldu.
 • GençBiŞenlik öğrenci komitesinde toplam 65 öğrenci görev aldı.
 • 17 Nisan 2016 Pazar günü, Kadıköy Dorock XL performans sahnesinde düzenlenen müzik yarışması elemelerine 22 okul katıldı. Dört jüriye ek olarak sosyal medya’dan yapılan oylama 5. Jüri oldu. Sosyal medya oylamasına 11.368 kişi katıldı. İlk üçe giren gruplara ana sahneden çalma şansı verildi buna ek olarak birinci olan gruba single çıkarma şansı tanındı. İkinci ve üçüncü gruplara çeşitli hediyeler verildi.

Sahne alan sanatçı ve Gruplar: Duman, Gripin, Yüksek Sadakat, Adamlar, Gürcan Ersoy, Hayat Meyal, Kerimcan Durmaz

Videolar

Detaylar

GençBiŞenlik’17

 • Toplam 40 lise’den 14.700 öğrencinin katılımıyla 21 Ekim’de Life Park’ta gerçekleşti.
 • Ahbap ile birlikte gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projesi, oyun aktiviteleri, Geekyapar ve söyleşileri ile temposu hiç düşmeyen bir etkinlik oldu. Genç Bi Şenlik’17 ayrıca etkinliğe 3 gün kala tüm biletleri tükenerek Sold out olmuştur

Sahne alan sanatçı ve gruplar: Gripin, Can Bonomo, Kalben, Pera Sattas, Ezhel, Edis

Videolar

Detaylar

 • Mayıs’ta toplam 16.000 kişi Ekim’de ise 15.500 kişinin katılımıyla gerçekleşti.
 • Etkinlik 41 gün öncesinden alanın tamamını doldurdu ve biletlerini tüketmiş oldu.
 • Alandaki interaktif oyun alanı gibi aktivitelerle de katılım sağlayacak olan binlerce gencimiz hep birlikte eğlenmenin tadına vardı.
 • Festival alanında enerji içeceği gazlı içecek satışı yapılmamaktadır. Ayrıca alkol ve sigara satışı yapılmamakta olup sponsorluklara kapalıdır.
 • Festival gelirlerinin yarısı Ahbap yardımlaşma derneğine bağışlandı.

Sahne alan sanatçı ve gruplar: Mayıs ayında: Haluk Levent, Edis, Manga, Adamlar, Anıl Piyancı, İstanbul Trip Ekim Ayında ise: Mor ve Ötesi, Ceza, Gripin, Fatma Turgut, Khontkar, Ece Seçkin, DKTT, Şanışar ft. Sokrat, Ati242

Videolar

Galeri