Hatice Hakkında

Hatice, 6 Aralık 1978 yılında İzmir’in Narlıdere ilçesinde doğmuştur. Daha küçük yaşlarda iken müziğe ilgi duymaya başlayan Hatice, ailesi tarafından bu yeteneğini geliştirmesine teşvik edildi. Aile arasında ve küçük arkadaş topluluğunda amatör şarkılar söylemeye başladı. Profesyonel müzik hayatına ise katıldığı “İner misin Çıkar mısın?” isimli ses yarışmasında birinci seçilmesiyle başladı.

Bir televizyon kanalında Çürük Elma isimli programında sunuculuk yapmaya başlayan Hatice, müzik yanının ağır basması nedeniyle müzik hayatına atılmıştır. Bunun üzerinde Eyüp Musiki Cemiyeti’ne kayıt olan Hatice, usta sanatçı Nejat Yertut’tan sanat eğitimi aldı.Bu sırada Arif Sağ Müzik Okulu’na da devam ederek kendini müzik alanında bir hayli geliştirmiştir. Bu eğitimi tamamlamasının ardından kendini yeteri kadar geliştirdiğini düşünerek profesyonel müzik hayatına adım atmıştır.1990 yılında müzik camiasına adım atan şarkıcı, birçok albüm piyasa sundu. Bunlar arasından seslendirdiği Farfara, Emiceoğlu Dursun, Kiraz Yenge, Çıt Çıt gibi şarkılar ile kısa zamanda zirve yaptı.

Müzik kariyerinin zirvesine çıkan güzel sanatçı, müzik camiasından şarkıcı Güney Aydan ile evlenmiş. Ancak sanatçı ilk eşini 2003 yılında kaybetmiştir.

Kaynak

Hatice Şarkıları
Hatice Etkinlikleri (Konser, İmza Günü vb.)

Belediye festivali, üniversite şenliği, bayi toplantısı, otel müzik etkinliği, mekan müzik etkinliği, kurumsal etkinlikler, yılbaşı, sevgililer günü, bayram vb. özel günlerde, yurt içi veya yurt dışındaki konserler için, sanatçı fiyatları, sanatçı ekip sayıları, ses, ışık, sahne teknik riderları ve ulaşım, konaklama, ara transferler, iaşe, sanatçı stopajı ve kdv gibi organizasyon maliyetleri etkinlik içeriği ve etkinlik tarihinin netleşmesinin ardından “herşey dahil” olarak belirlenebilmektedir.