Sıla Hakkında

Sıla, 17 Haziran 1980 doğumlu, Türk söz yazarı, besteci ve şarkıcı.

– İlk sahne çalışmalarına İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde başladı ve Türk halk müziği ile Türk sanat müziği korolarında korist ve solist olarak görev aldı.
– İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Sabahat Tekebaş ile şan ve ses eğitimi üzerine çalıştı.
– İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde caz vokal bölümünde okudu. Bu dönemde Afyon Caz Festivali’nde Neşet Ruacan, Nedim Ruacan ve Nezih Yeşilnil’den oluşan caz orkestrasında solist olarak yer aldı.
– Kenan Doğulu’nun yedi sene vokalistliğini yaptı.
– Ferhat Göçer’in “Yolun Açık Olsun, Vur Kadehi Ustam”, Kenan Doğulu’nun “Demedi Deme, Boğaziçi”, Emel Müftüoğlu’nun “Eğlenilecek Kızlar Evlenilecek Kızlar, Ağla” şarkılarının söz ve bestesini hazırladı.
– 2007 yılında kendi adını taşıyan ilk albümünü yayınladı.
– 2009 yılında “İmza” ve 2010’da “Konuşmadığımız Şeyler Var” albümleri piyasaya sürüldü.
– 2012’de çıkardığı “Vaveyla” albümüyle müzik listelerinde önemli başarılar elde etti.
– 2014 yılında beşinci stüdyo albümü “Yeni Ay”ı yayınladı.

Sıla Videoları
Sıla Şarkıları
Sıla Etkinlikleri (Konser, İmza Günü vb.)

Belediye festivali, üniversite şenliği, bayi toplantısı, otel müzik etkinliği, mekan müzik etkinliği, kurumsal etkinlikler, yılbaşı, sevgililer günü, bayram vb. özel günlerde, yurt içi veya yurt dışındaki konserler için, sanatçı fiyatları, sanatçı ekip sayıları, ses, ışık, sahne teknik riderları ve ulaşım, konaklama, ara transferler, iaşe, sanatçı stopajı ve kdv gibi organizasyon maliyetleri etkinlik içeriği ve etkinlik tarihinin netleşmesinin ardından “herşey dahil” olarak belirlenebilmektedir.